Barely Used 12KVA ELEPAQ GASOLINE GENERATOR (SV22000E2)
Original price was: ₦827,750.00.Current price is: ₦827,750.00. Inc. VAT 662,200.00 Inc. VAT
Weight80 kg
2 in stock
11 People watching this product now!
Description
  • Model: SV22000E2
  • Brand: Elepaq
  • AC Frequency: 50 Hz
  • Starting Capacity: 11KW/13.5KVA
  • Running Capacity: 10KW/12KVA
  • Alternator Type: Brushless, self exciting, synchronous, 2-pole, 100% Copper Enameled Wire
  • Voltage Regulation: 220V
  • Phase: Single Phase
  • Engine Model: SFE460, Max 18HP, 4-stroke single cylinder, OHV, air cooled
  • DC Output (H/ KW): 12V/8.3A